Jdi na obsah Jdi na menu
 


 založení skupiny ECHO

            O její založení se  zasloužili: František Smejkal a Stanislav Rychlý  ze Spálenin.Poté byli přizváni do kapely Miloš Vávra z Budišova, František Nováček z Náramče, Ludvík Pavlíček z hájenky Pyšel, Jan Mašek z Hostákova a Jindřich Nováček z Třebíče. Na jaře r.1955 hráli společně na plese v Silůvkách u Brna pod názvem JZD Nárameč. Jindřich Nováček složil píseň Znělka a na jeho počest se v září r.1955 přejmenovali na ECHO 55. V té době se začala skupina (tehdy kapela) rozrůstat.

Během roku hrálo až 12 muzikantů. Do roku 2005 se jich vystřídalo na 30. Z těch nejdéle hrajících, včetně zakládajících, je třeba připomenout: Josef Mikyska z Rudíkova, Hubert Pospíšil z Budišova, Ladislav Pokorný z Náměště nad Oslavou, Vlastimil Svoboda z  hájenky Pozďatín, Květoslav Dočekal z  Pocoucova, Miroslav Voborný z Hostákova, Jaroslav Dufek z Rohů, Josef Kříž z Třebíče,  Cyril Doležal z Hostákova, Josef Černý z Budišova, Miroslav Večeřa ze Studnic, František Ondráček z Rohů, Josef Řezáč z Třebenic, Jiří Nováček z Náramče,František Sedláček z Budišova, Zdeněk Píša z Třebíče a další. Kapelníkem ECHA 55 byl Miloš Vávra z Budišova. Z osmi zakládajících členů dnes žije už jen František Smejkal ze Spálenin.Od roku 1972 jsem začal hrát s touto kapelou já. Po učení na housle jsem začal na basovou kytaru a občas zaskočil na bicí. V roce 1994 nastala radikální přeměna ECHA. Zemřel kapelník-můj otec, a co teď? Byl hlavní osobností skupiny, poněvadž hrál na saxofon a hlavně zpíval. Po domluvě s ostatními, jsem převzal otěže skupiny já. Bylo tehdy těžké najít směr hudby, aby skupina nepřestala být populární ztrátou hlavních osobností a hlavně jejích dlouholetých zkušeností. Už tehdy jsem chtěl bavit hudbou všechny kategorie věku.

Proto jsem do skupiny pozval Zdeňka Macháta, který je v současné době nepostradatelným ve  skupině, Petra Kozlíčka a Ladislava Vrbu ml. Ti prošli skupinami Juniors, Atomic a Kalibr. Název skupiny jsem ponechal, aby byla stále slyšet ozvěna skupiny a číslici 55 jsem přestal používat.V březnu 1995 začal hrát s námi i můj syn Miloš, tehdy mu bylo necelých 11 let. Miloš se hře na kytaru začal věnovat v 8 letech, kdy mu byl vyborným učitelem Ladislav Vrba ml. , a v necelích 11 letech hrál poprvé na veřejnosti.

 V současné době hrajeme ve 2 - 4 muzikantech a v našem repertoáru je na 500 písní od r.1955 až po současnou rockovou hudbu. Za tuto dobu jsme procestovali hodně široké okolí. Hráli jsme vBenešově u Prahy, Jindřichově Hradci, Jihlavě,Brně,Ostravě,Českém Tešíně, Rajhradu atd. Za tu dobu od mého prvního hraní pamatuji na 1200 akcí, včetně svateb, zábav, oslav narozenin, karnevalů, srazů i křtin. Našim společným přáním do dalších let je co nejvíce spokojených posluchačů, ale hlavně tanečníků. Všem, kteří se zasloužili o tradici skupiny ECHO chci tímto poděkovat.

Miloš Vávra-kapelník skupiny ECHO  Budišov

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

;)

(Ondřej Nováček, 10. 7. 2017 13:45)

Přeji mnoho úspěchů do budoucnosti :)

Re: ;)

(kapelník, 10. 7. 2017 19:29)

Děkujeme.Miloš Vávra